תמ"א 38

תמ"א 38

מה זה תמ"א 38

תמ"א 38 היא תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, ובנוסף, דרך מקורית ומהירה להשביח את ערך הנכס ללא עלות כספית מצד הדיירים. מטרת התוכנית היא לחזק מבנים ישנים, אשר נבנו לפני שנת 1980, ולפיכך אינם עומדים בתקן 413 (תקן לעמידות מבנים ברעידות אדמה). תמ"א 38 כוללת אמצעים לעידוד ביצוע החיזוק על ידי תוספות זכויות בנייה. בניית יחידות דיור חדשות, על ידי הנחות מיסוי ועל ידי קיצור הליכים סטטוטוריים. הרווחים ממכירת הדירות החדשות מממנים, לפחות באופן חלקי, את חיזוק המבנה. במסגרת פרויקט תמ"א 38, זוכים הדיירים ליתרונות ולהשבחת ערך הנכס: חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, שיפוץ השטחים הציבוריים בבניין מפנים ומבחוץ, הוספת מעלית, הוספת ממ"ד, הוספת מרפסת שמש, החלפת התשתיות, בניית חניה וכד' אולם הבסיס לעסקה הוא בנייה על הבניין הקיים.

פרויקטים של תמ"א שניהלנו

שינקין 52 תל אביב

בשנים 2011-2012 שיפצה עיריית תל אביב את הרחוב בעלות של כ-30 מליון שקל. רחוב שינקין הפך לסמל שהשתרש עמוקות בתרבות הישראלית וסטריאוטיפ ה"שינקינאי" העמיק שורש וחל גם היום, כאשר אוכלוסייה אמידה יותר זורמת לרחובות המשיקים לשינקין. ה"שינקינאי" הטיפוסי מתואר, חליפות, כמשכיל, מקורי, פתוח לדעות, מתקדם, רגוע ורודף שלום. הרחוב הפך להיות ערש תרבותי של המדינה ותל אביב בפרט ומלא בבתי קפה וחנויות ממותגות ואופנתיות. בניין לשימור עם חניה פרטית עם דירות מרווחות 2-4 חדרים כולל פנטהאוזים מפוארים – לגור במרכז העניינים בתל אביב.

בילטמור 14 תל אביב

ביצוע פרוייקט תמ"א 38/2 ברחוב בילטמור 14 בתל אביב הסמוך לכיכר המדינה. הריסה של בניין קיים ובמקומו יקום בניין חדש של 9 קומות בעל 31 דירות בסך עם מפרט וסטנדרט גבוהים מאוד

סוקלוב 74-76 תל אביב

בצפון תל אביב הוותיקה בסמיכות ובמרחק הליכה לחוף הים, נבנה פרוייקט תמ"א 38 ברמה הגבוהה ביותר בארץ באיכויות ובמפרט טכני גבוה.דירות עם מרפסות ופנטהאוזים צופים לים.

בפרויקט שנבנה בסטנדרט בניה גבוה נבנים בשלב א' בינינים יוקרתיים עם לובי מעוצב, מעליות, מרפסות, ממ"דים ומפרט טכני עשיר.

אנילביץ 31 בת ים

השיקמה 4 בת ים

כנרת 2 בת ים

כנרת 4 בת ים

רוצים לדעת עוד ? השירו פרטים