פיתוח תשתיות

פיתוח תשתיות

פרויקטים שניהלנו

מבואות הגלבוע

"מבואות גלבוע" – פארק העסקים החדיש והמתקדם ביותר בישראל. הפארק ממוקם בלב עמק יזרעאל, ליד צומת מגידו, ומשתרע על שטח כולל של כ-850 דונם. לראשונה בישראל, מוצעים לבעלי עסקים כל היתרונות העיסקיים בפארק אחד: החל ממיקום אסטרטגי מעולה (סמוך לכביש 6 ולנמל התעופה הבינלאומי, שהקמתו אושרה בממשלה), דרך הטבות מס גדולות (מוכר כאיזור עדיפות א') ועלויות תחזוקה אטרקטיביות (ארנונה נמוכה, עלויות קרקע ופיתוח נמוכות, ועוד), ועד סביבת עבודה ירוקה, איכותית ומתקדמת. 

הפארק יכלול מתחמים לעסקים קטנים ובינוניים, מסחר, היי-טק, לוגיסטיקה, תעשיה, מתחם בטחוני, ומתחם להכשרת עובדים, בשיתוף עם מוסדות אקדמאים מובילים, שיסייע לחברות הפועלות בפארק בשילוב והטמעה של עובדים חדשים. 

הקמת יישוב נורית

למרגלות הר הגלבוע שבצפון, על רקע הנוף המרהיב של עמק חרוד, הולך וממוקם היישוב הקהילתי "נורית" – ישוב אקולוגי ראשון מסוגו בישראל. הישוב טובל בנוף ירוק ופסטורלי ומשתלב בהם באופן אינטגראלי. כישוב אקולוגי, הרעיון העומד מאחורי "נורית" הוא ליהנות מכל הטוב שהסביבה יכולה להעניק, ובד בבד להחזיר לה ולשמור על הטבע והנוף. ב"נורית" ישמרו סטנדרטים סביבתיים גבוהים ביותר, הן ברמת הקהילה והן ברמת הבית הבודד: החל משבילי אופניים ושדרה ירוקה שתחצה את הישוב ותיבנה בגובה, כדי לא לפגוע בצמחים שמסביב, ועד אפשרות לשימוש ביתי במיחזור פסולת, ב"מים אפורים" וב"חשמל ירוק".

בימים אלו משווק שלב א', הכולל 100 יחידות, בהמשך ישווק שלב ב', הכולל גם הוא 100 יחידות נוספות. סה"כ, על פי הת.ב.ע, מתוכננות להתגורר בישוב 450 משפחות.

 

רוצים לדעת עוד ? השאירו פרטים